Zabawki pokemon

0
984
zabawki pokemon

Pokemon to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bajek na świecie i zrodziła niezliczone gry, filmy i zabawki pokemon. Pokemon zebrał kilka szokujących sekretów w swojej 20-letniej historii. Chcę pokazać kilka najbardziej rzucających się w oczy (i zabawnych) ciekawostek, więc przygotuj się na oszołomienie.

Program telewizyjny spowodował konfiskatę w Japonii

Program telewizyjny spowodował konfiskatę w JaponiiKiedy odcinek „Electric Soldier Porygon” został wyemitowany w Japonii w grudniu 1997 r., Wywołał 685 zgłoszonych przypadków światłoczułych napadów padaczkowych, a dwa z tych przypadków spowodowały pobyt w szpitalu trwający ponad dwa tygodnie. Wydarzenie wywołało furorę w Japonii, a prasa określiła ją jako „szok Pokemon”. Cykl anime został zdjęty z telewizji do kwietnia 1998 roku, a epizod, który spowodował konfiskaty, w oczywisty sposób nigdy nie był retransmitowany. Dzięki temu nieco niepokojącemu programowaniu anime Pokémon zostało uznane w wydaniu Gamer’s World Guords w 2008 roku jako rekord „Najbardziej światłoczułych napadów padaczkowych spowodowanych programem telewizyjnym”. Nie wyobrażamy sobie tego rodzaju nagrody, na którą Nintendo prawdopodobnie liczyło.

Uri Geller próbował pozwać Nintendo przez Kadabrę

Izraelski iluzjonista Uri Geller słynie z czytania umysłów, zginania łyżek i bycia najlepszymi przyjaciółmi z nieżyjącym już Michałem Jacksonem, a w 2000 roku próbował pozwać Nintendo w wysokości 60 milionów funtów za to, co uważał za naruszenie praw autorskich. Wystąpił problem z Pokémon Kadabra, która miał nadprzyrodzone moce i nosił zakrzywioną łyżkę. „Nintendo zmieniło mnie w złego, okultystycznego bohatera Pokémonów” – cytowała wówczas Gellera. „Nintendo ukradło moją tożsamość, używając mojego imienia i podpisu”. Sędzia zaangażowany nie sądził, być może nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że nazwisko Uri Gellera nie jest ani napisane, ani wymawiane w Kadabra, a sprawa została odrzucona.

PETA twierdziła, że ​​zabawki pokemon są nieludzkie

PETA – co oznacza People for Ethical Treatment of Animals – w przeszłości podchodziła do serii Pokemon. Pokemon: Black & Blue zostało stworzone przez grupę, aby uwydatnić nieludzkie traktowanie tych (fikcyjnych) zwierząt, i jak złe jest, że będą żyć w ciasnych (fikcyjnych) Pokeballach i walczą ze sobą o ludzką satysfakcję. „Ilość czasu spędzanego przez Pokemony w pokeballach jest podobna do tego, jak słonie są przykute łańcuchami w wagonach kolejowych, czekając, aż wypuszczą je w cyrkach”, powiedziała PETA w oświadczeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here